Інформаційний сайт
Комунального некомерційного
підприємства м. Чернівці

Головні лікарі

До 28-го червня 1940 року директором лікарні був д-р Голінгер.

За часи Радянської влади головним лікарем лікарні призначений лікар-педіатр Еренкрайц, який з початком бойових дій у 1941 році був евакуйований.

Навесні 1944 року починає формуватись колектив міської дитячої лікарні, який очолив лікар Пастернак. З липня 1945 року головним лікарем призначений В.Г.Шик, а доктор Пастернак переходить на роботу в облздороввідділ. З 1947 року лікарнею керує головний лікар А.Б.Зельцер, а з 1949 р. – К.М.Фільченко, на зміну якому у 1951 році приходить Б.Л.Елексон. До 1953 року вона працює головним лікарем і передає лікарню М.В.Поповій, яка у 1965 році переходить на роботу в облздороввідділ.

25.12.65 року головним лікарем призначається І.А.Писаренко, який закінчив  ординатуру при кафедрі педіатрії Чернівецького медичного інституту.

 О. С. БанітЗ травня 1968 року лікарню очолив О.С.Баніт, який працював на цій посаді 15 років, провів реконструкцію корпусу, що дозволило збільшити кількість ліжок до 240, начмед лікарні – Е.С.Томусяк.

Олександр Сергійович Баніи очолював колектив дитячої лікарні, що по вулиці Буковинська з травня 1968 року до березня 1984 року.

Завжди підтягнутий, ввічливий, готовий допомогти. В кабінеті – проста ділова обстановка. Над кріслом – портрет видатного педіатра Григорія Несторовича Сперанського.

Бездоганно ділова атмосфера панувала на оперативних нарадах, п’ятихвилинках, лікарських конференціях. Він встигав побувати і на харчоблоці і в операційній, в гаражах і на горищі.

Олександр Сергійович був головним лікарем, стиль управління якого дисциплінував працівників, викликав повагу і захоплення одночасно.

у 1974-1975 роках він провів реконструкцію корпусу дитячої лікарні, яка була збудована у 1908 році, розширив площі, розгорнув хірургічне та травматологічне відділення. Це були часи, коли доводилось «вибивати» будівельні та оздоблювальні матеріали, «лімітні» ліжка та медичне обладнання. Але Олександр Сергійович довів справу до кінця.

З березня 1984 року О.С.Баніт переходить на роботу в облздороввідділ, а  головним лікарем призначений – І.Ф.Баранецький.

Іван Федорович БаранецькийІван Федорович Баранецький доклав зусиль до оздоблення лікарні. Досконально вникав у роботу відділень лікарні. Травматолог за фахом, Іван Федорович, перебуваючи на посаді головного лікаря, чергував у хірургічній бригаді, що дозволяло йому зосереджувати зусилля на проблемних питаннях організації та матеріально-технічного забезпечення лікувально-діагностичної роботи.

Після річної роботи головним лікарем, І.Ф.Баранецький переходить на посаду заступника начальника управління в головне управління охорони здоров’я Чернівецької обласної державної адміністрації.

С. К. ХуторнийЗ березня 1984 року лікарню очолює С.К.Хуторний.  Річне перебування Станіслава Костянтиновича на посаді головного лікаря поклало початок вивчення історії дитячої лікарні. З великим ентузіазмом Станіслав Костянтинович збирав відомості про історію лікувальних закладів міста, про видатних медиків, діяльність відділень. Докладно про це викладено в цікавій роботі Василя Михайловича Селезінки – видатного  буковинського краєзнавця.

У травні 1985 році відбулась реорганізація педіатричної служби області і міста. Була введена в експлуатацію обласна клінічна лікарні по вул.. Руькій, 207. Частина відділень із стаціонару по вул.. Буковинська,4 (пульмонологічне, гематологічне, клінічна та біохімічна лабораторія) були переведені в обласну дитячу клінічну лікарню.

Стаціонари по вул.. Буковинська,4 та по вул.. Руська, 87 («Колос» – колишня міська лікарня №4) та міська дитяча поліклініка були об’єднані і міську дитячу клінічну лікарню №1.

Петро Казимирович Шемерда03.05.1985р. головним лікарем був призначений Петро Казимирович Шемерда(05.08.34 – 15.01.02рр.), дитячий отоларінголог, який своєю діяльністю, розумом  душею та  руками хірурга служив дітям, докладав усіх зусиль для покращання їх охорони здоров’я.

Петро Казимирович народився 5 серпня 1934 року у м.Підволочиськ Тернопільської області. Школу закінчив у  1952 році. Служив у армії.  З 1958 по 1964 роки навчався у Чернівецькому медичному інституті, по закінченні якого був направлений на роботу у Рівненську область фтизіатром. З 1966 року до 1971 року очолював протитуберкульозний санаторій в Молдові. 1974 рік – заступник завідувача обласного відділу охорони здоров’я Чернівецької області.

29 липня 1980 року призначений на посаду головного лікаря Чернівецької дитячої клінічної лікарні №4 (Колос). З 1985 до 1994 року працює головним лікарем Чернівецької міської дитячої клінічної лікарні №1. 1995 – 1999 роки працює в оргметодкабінеті міського управління охорони здоров’я м.Чернівці.

Петро Казимирович, завжди був принциповим і в той же час людяним керівником, тактовною та інтелігентною людиною, лікарем від Бога.

На жаль політична і ідеологічна нетерпимість, яка панувала в СРСР наприкінці 70-х та на початку 80-х років минулого сторіччя, не дозволила реалізувати величезний потенціал Петра Казимировича. Збудувавши новий корпус обласної дитячої клінічної лікарні, він був грубо відсторонений від посади головного лікаря тільки через те, що мав родича у Франції і неодноразово туди виїжджав.

Петро Казимирович працював у надзвичайно складних умовах. Величезне об’єднання – колектив понад 1000 працюючих. Два стаціонари, поліклініка, філії поліклініки в чотирьох відділених районах міста. Деякі амбітні керівники підрозділів свідомо заважали йому працювати, претендуючи на посаду головного лікаря на начмеда. Все це підірвало здоров’я Петра Казимировича. Але він зумів втримати колектив і лікувальний заклад від кризових років відтоку працівників за кордон і на ринки.

З травня 1985 року головним лікарем призначений П.К.Шемерда, який у 1994 році переходить на роботу в оргметодвідділ міського управління охорони здоров’я, начмедом до 1989 року працювала В.С.Курик.