Інформаційний сайт
Комунального некомерційного
підприємства м. Чернівці

1 грудня – Міжнародний день невролога

Історична довідка: літопис цього професійного свята бере початок ще з древніх часів, про що свідчать перші писемні згадки на папірусах, датованих 3300 року до нашої ери, згодом вивченням «нервових» хвороб та описом проявів симптомів цього  захворювання займалися Гіппократ, Ібн Сіна та інші стародавні вчені-цілителі.  Датою народження неврології, як самостійної галузі медицини, вважається 1860 рік, коли у Франції було відкрито перше неврологічне відділення.

Невролог це – лікар, який проводить діагностику, профілактику та лікування хвороб, пов’язаних із патологією центральної нервової (головний та спинний мозок) та периферійної (нервові волокна) систем.

До таких хвороб належать неврити,  невралгії,  інсульти та інші порушення кровообігу головного мозку, енцефаліти, менінгіти, арахноідити, напади епілепсії, пухлини головного та спинного мозку тощо.

Не менш важливо пам’ятати, що терапія деяких порушень опорно-рухового апарату, таких як остеохандроз, грижі хребта, радикуліти, а також часті головні болі, – це теж пріоритетна компетенція лікаря-невролога.

Значний за обсягом перелік медичних послуг у галузі дитячої неврології, передбачених Програмою медичних гарантій в Україні на 2023 рік, надає КНП Міська дитяча клінічна лікарня Чернівецької міської ради.

При медичному закладі діє відділення неврології, у якому працюють висококваліфіковані та досвідчені дитячі лікарі-неврологи та педіатри, а при  хірургічному відділенні разом із лікарями ортопедично-травматологічного відділення  опановано ряд складних операцій на головному і спинному мозку маленьких пацієнтів.

Загалом, за 2022 рік проліковано 392 неврологічних діток та проведено 57 нейрохірургічних операцій, а у поточному році тільки за статистикою дев’яти місяців надано високопрофесійну неврологічну допомогу 277 маленьким пацієнтам та виконано 38 надскладних операцій.

Адміністрація, профспілковий комітет, весь колектив дитячої лікарні щиро вітає лікарів-неврологів!

Бажаємо вам, шановні колеги, успішної роботи і творчого зростання.

Андрій Рошка, заступник генерального директора з хірургії, нейрохірург
Андрій Іринчин, голова профкому дитячої лікарні