Інформаційний сайт
Комунального некомерційного
підприємства м. Чернівці

Нефрологічне відділення

ДИТЯЧА НЕФРОЛОГІЯ – УВАГА ДО ЗДОРОВ’Я ДИТИНИ

Тетяна Петрівна Андрійчук, завідувач відділення нефрології КМУ Міська дитяча клінічна лікарня Чернівецької міської ради, головний позаштатний спеціаліст  управління охорони здоров’я Чернівецької міської ради та департаменту охорони здоров’я Чернівецької обласної державної адміністрації за фахом «Дитяча нефрологія», дитячий нефролог вищої кваліфікаційної категорії. Член Національного Ниркового фонду України. Лауреат обласної премії ім. В. Залозецького,  міської ім. Б. Радзіховського. Перший (сертифікований) дитячий нефролог Північної Буковини.

Нефрологічне відділення Міської дитячої клінічної лікарні Чернівецької міської ради – структурний підрозділ лікувального закладу, має статус обласного, працює стабільно, дотримується моделі кінцевих результатів, надає висококваліфіковану, спеціалізовану медичну допомогу дітям та підліткам Чернівецької області згідно вимог чинних нормативів МОЗ України, має вагомі здобутки, користується авторитетом серед мешканців  Буковинського краю, – так розпочала свою розповідь про відділення, про улюблену справу усього життя Тетяна Андрійчук, завідувач цього підрозділу.

Наше нефрологічне відділення, – продовжує розповідь Тетяна Петрівна, – офіційно створене 2 січня 1986 року. Ініціатором створення першого обласного відділення була педіатр вищої категорії Клара Соколова. Побувавши на Всесоюзній конференції по нефрології в м. Вінниця в 1976р., коли саме відбувалось становлення дитячої нефрології, як окремої дисципліни в державі, вона сприяла створенню спеціалізованого відділення (діти з хворобами нирок та сечових шляхів лікувались в соматичному відділенні).  Сформувала колектив однодумців, таких же цілеспрямованих, та професіоналів.

Відеорозповідь про роботу нефрологічного відділення дитячої лікарні, про діагнози, які сьогодні успішно лікуються, про безмежну любов до дітей лікарів та медичного колективу цього підрозділу ми пропонуємо переглянути на сторінці дитячої лікарні у Фейсбуці.

Центр комунікації КНП Міська дитяча клінічна лікарня

 

МАТИ ПОВИННА НЕ ТІЛЬКИ ЛЮБИТИ СВОЮ ДИТИНУ, АЛЕ Й НАВЧАТИ ЇЇ…

Продовження відеорозповіді відомого лікаря нефролога Тетяни Андрійчук про особливості та провокуючі фактори захворювання сечової системи у дітей, про обов’язок батьків навчати та прищеплювати дітям вимоги особистої гігієни та правильного ставлення до свого організму, а також про багато інших корисних і важливих речей ми розповімо у публікації розділу санітарно-просвітницького циклу «Поради батькам», яку ми наразі готуємо до ефіру та пропонуємо переглянути 28 грудня цього року на сторінці дитячої лікарні у Фейсбуці.

На фото: Тетяна Андрійчук, завідувач відділення нефрології КНП Міська дитяча клінічна лікарня Чернівецької міської ради, дитячий нефролог вищої кваліфікаційної категорії під час огляду хворої дитини.

Центр комунікації КНП Міська дитяча клінічна лікарня                                                           

 

                ЗАХВОРЮВАННЯ НИРОК, ЯК І ІНШІ ДИТЯЧІ ХВОРОБИ,                ВИМАГАЮТЬ ПОСТІЙНОЇ УВАГИ БАТЬКІВ

Дитяча нефрологія – дисципліна вимоглива, потребує постійного самовдосконалення, зібраності. Нефрологія – є взаємозалежною та взаємноінтегрованою дисципліною. Здоров’я нирок закладається в перші роки життя дитини. Тому важливо, з дитинства дотримуватись простих правил:

1.Особистої гігієниДо  85% усіх інфекцій урогенітального тракту викликає кишкова паличка, яка з кишківника через геніталії потрапляє в уретру, і далі прокладає свій шлях до нирок.

2.Не затримувати сечопуск. При застої сечі послаблюються сфінктери сечоточників, результатом є виникнення міхурово-сечовивідного рефлюксу.

3.Слідкувати за регулярністю стільця.

4.Прищеплювати навички самообслуговування. Тривале використання одноразових підгузників, (часто до 4-5 років) і пізнє привчання до горщика (після року) сприяє виникненню нічного  і денного невтримання  сечі у дітей.

5.Вчасно санувати хронічні вогнища інфекції.  Аденотонзиліти, каріозні зуби, дискінезії шлунково-кишкового трвкту і т.д., а також глистяну інвазію.

6.Вдягатись по сезонуМодниці, що надають перевагу коротким  курткам в холодну пору року, спідничкам, штучній спідній білизні, штанам з низькою посадкою, в першу чергу захворіють запаленням нирок і сечових шляхів.

Захворювання нирок саме по собі не виникає. Поряд з гострими, маніфестними проявами хвороби є малосимптомні варіанти. Вони проявляються на фоні інтеркурентних  інфекцій в дитячому віці та з початком статевих зносин у підлітків в асоціації зі збудниками статевих інфекцій.

У педіатрії відома також  ціла група хвороб, клінічні прояви яких з’являються в дитячому віці, а розвиток хронічної ниркової недостатності розпочинається у шкільному або пубертантному періоді життя.

Хвороби нирок системні, згубні, але вони є виліковні при своєчасному зверненні уваги на перші прояви чи симптоми. Нам необхідно більше займатися профілактикою, веденням здорового способу життя. Для цього не потрібно багато:

 1. Своєчасно здавати аналізи після кожного інтеркурентного захворювання, дитячої інфекції, перед проведенням щеплення.
 2. Планово вимірювати артеріальний тиск.
 3. Своєчасно проводити санацію хронічних вогнищ інфекції.
 4. Не займатися самолікуванням.
 5. Формувати у дитини ритм спонтанних сечовипускань , не зловживати памперсами, привчати до гор
  щика.
 6. Вживати достатню кількість рідини.
 7. Навчити дитину дотриманню особистої гігієни, привчити до регулярного спорожнення кишківника.
 8. Більше рухатися, не переохолоджуватись при морських купаннях.
 9. Не затягувати візит до лікаря – регулярно проводити профілактичні огляди дитини.
 10. Вдягатись по сезону.
 11. Обов’язково здавати аналізи перед проведенням щеплень, оперераційного втручання, після інфекцій, особливо пацієнтам, при обтяжливому сімейному анамнезі.

У третій, завершальній частині відеоконсультації «Поради батькам» лікаря-нефролога, завідувача нефрологічним відділенням КНП Міська дитяча клінічна лікарня Тетяни Андрійчук ви ознайомитеся із обов’язковими правилами поведінки та дій батьків з метою раннього виявлення можливих проявів хвороби, запобігання ризикам їх переходу у важкий хронічний перебіг тощо.

Запрошуємо 30 грудня цього року на сторінку лікарні у Фейсбуці.

Центр комунікації КНП Міська дитяча клінічна лікарня.