Гуманітарна допомога

19 серпня – Всесвітній день гуманітарної допомоги

Сьогодні у важкі часи військової агресії проти України важко точно визначити обсяг гуманітарної допомоги, наданої нашій державі, інколи це просто не можливо.

За приблизними підрахунками, майже 80 відсотків міжнародної гуманітарної допомоги надходить в Україну через офіційні, урядові і громадські організації, неурядові гуманітарні благодійні фонди, у кінцевому підсумку – від окремих добродійників – платників податків.

За даними досліджень, які були проведені останнім часом, кожен витрачений долар гуманітарної допомоги як у грошовому еквіваленті, так і у формі технічної допомоги, надання медичних приладів, обладнання та медикаментів, спеціального транспорту тощо, особливо у відповідь на виклики гуманітарної кризи під час воєнних дій, дуже ефективний і дозволяє скоротити від 4 до 5 доларів, які необхідно було б виділити для подолання повномасштабної катастрофи.

Адміністрація, профспілкова організація, лікарі Міської дитячої клінічної лікарні активно працюють із українськими та зарубіжними гуманітарними фондами, урядовими та неурядовими організаціями, окремими приватними благодійниками з перших днів військової агресії проти України.

Сьогодні слід констатувати, що державні органи України зуміли налагодити безперебійне фінансування діяльності соціально вразливих галузей країни, у тому числі медицини. Однак активна співпраця із національними та зарубіжними гуманітарними організаціями залишається головним напрямком діяльності, який дозволяє адміністрації лікарні вирішувати найоперативніші потреби лікувального закладу, закривати технічні прогалини, які залишилися з минулих часів, удосконалювати роботу міської дитячої клінічної лікарні.

На жаль, ми не маємо змоги назвати сьогодні усіх Партнерів, справжніх друзів, які надають неоціненно важливу допомогу нашому медичному закладу. Ми відчуваємо їхню підтримку, увагу до щоденних потреб, прагнення допомогти народу України перемогти у цій справедливій війні за свою незалежність.

Тому ми хочемо сердечно подякувати усім благодійникам, які брали участь у цій благородній і важливій справі і надалі турбуються про нагальні потреби медичного закладу! Кожен ваш благодійний внесок був важливим і актуальним, кожна благочинна допомога дала можливість нашому колективу дитячих лікарів успішно виконувати свою роботу, забезпечувати соціальний спокій і рівновагу у місті й області, дбати про здоров’я і життя маленьких пацієнтів.

Слова вдячності ми висловлюємо колективу гуманітарного фонду Blau-Gelbes Kreuz e.V з міста Дюссельдорф (Німеччина) та особисто міському голові Дюссельдорфу – доктору Штефану Келлеру; колективам «Rotary Club Cluj-Napoca Hoia» та «Societatii Nationale de Cruce Rosie din Romania – Filiala Vrancea» з Румунії; двом українським родинам, які проживають у Чехії, – Ірині та Віктору Ващукам і Олександру та Оксані Степановим; пану Вітодьду Козловські, маршалку Województwa Małopolskiego (Польща); благодійній організації «Fondazionre Francesca Rava N.P.H. Italia»  та пані Марії-Вітторії Рава, а також багатьом, багатьом нашим надійним друзям за їх підтримку та допомогу.

Сьогодні ми будуємо спільний європейський дім, вчимося жити однією дружньою великою багатонаціональною родиною. Агресор намагався спинити цей процес, але прорахувався – не лише Європа, але й увесь демократичний світ нам допомагає перемогти і відстояти незалежність України.

З давніх часів на Буковині існує чудовий звичай: коли якась родина у селі будує хату, господар скликає сусідів на «клаку», і будинок зводять дружною родиною усіх односельців.

Так і наша українська родина покликала європейських односельців стати разом з нами до цієї нелегкої праці! І ми разом неодмінно переможемо!

Дмитро Білоус,
генеральний директор
КНП Міська дитяча клінічна лікарня

Foto: Jan Knoff

 

——————————————————————–

Історична довідка (Архівні матеріали)

Лікарня підтримує гуманітарні зв’язки з численними закордонними благодійними місіями Австрії, Бельгії, Італії, Канади, Німеччини, Нідерландів, Польщі, Румунії, Сполучених Штатів Америки, отримує благодійну допомогу від волонтерів України.

Гуманітарна допомога

доктор Леопольд ЇровецьНайбільшу допомогу лікарня отримує від доктора Леопольда Їровця, директора інституту фармацевтичної хімії Віденського Університету, Доктора Елеонори Тейксейри Рейс де ла Коста Росол з Брюсселю (Бельгія), почесного доктора Буковинської державної медичної академії, інженера-магістра  Рудольфа Гакауфа з Австрії.

Гуманітарна допомога з Австрії здійснюється під протекторатом бургомістра Відню д-ра Георга Вінклера, ректора Віденського Університету д-ра Микаеля Гойпля.

У 1998 році пан Рудольф Гакауф мав зустріч з головним лікарем Чернівецької міської дитячої клінічної лікарні, який проінформував гостя про те, що лікарня була побудована у 1908 році,  на честь 500-річного ювілею Чернівців та з нагоди 60-річчя правління Імператора Цісаря Франца Йосифа І.

Магістрат столиці Буковинського краю  прийняв рішення внести суму у розмірі 300000 крон на будівництво першого дитячого шпиталю в Чернівцях. Але на будівництво лікарні грошей не вистачало і на заклик магістрату відгукнулись Герман фон Фішер, який вніс 500 тис. крон та Управа чернівецької Електротехнічної компанії (нині ВАТ “обленерго”), яка дала ще 200 тис. крон.

В дитячій лікарні пам’ятають про благодійний вчинок великого землевласника доктора Германа фон Фішера, який не просто вніс гроші, а заснував благодійний фонд із рахунком у віденському банку Wiener Bank Verein. В одному з пунктів засновницького векселю було передбачено, що на будівництво лікарні витрачаються тільки 450 тис. крон, а 50 тис. крон залишаються на депозитному рахунку, щоби через 50-60 років, коли сума на рахунку досягне 500 тис. крон, знову використати з цієї суми тільки 450 тис. крон на реконструкцію та модернізацію лікарні.

У квітні 1999 року гуманітарний конвой з Австрії, який був організований за приватною ініціативою Рудольфа Гакауфа при сприянні медичних фармацевтичних установ Австрії та представництва фірми “Фольксваген”, прибув до Чернівців і був з вдячністю прийнятий медичним персоналом дитячої лікарні та керівництвом міського управління охорони здоров’я. Гуманітарний вантаж містив медикаменти, перев’язувальні матеріали та інші лікарські предмети на суму близько 10 тис доларів США.

Через рік, навесні 2000 року, пан Рудольф Гакауф знову прибув до Чернівецької міської дитячої клінічної лікарні  з гуманітарною допомогою, яка містила медичне обладнання, медикаменти, лікарські препарати, білизну, дитячій одяг та дитяче харчування  на суму близько 100 тис доларів США. Було надано гуманітарну допомогу і Буковинській державній медичний академії у вигляді комп’ютерів та засобів телекомунікації.

Пан Рудольф Гакауф запрошений до Чернівецького міського голови пана Миколи ФедорукаПан Рудольф Гакауф був запрошений до Чернівецького міського голови пана Миколи Федорука, який разом із керівником міського управління охорони здоров’я паном Віктором Процом висловив вдячність за надану гуманітарну допомогу для дитячої лікарні та сподівання на подальший розвиток взаємостосунків. Міський голова, в свою чергу, повідомив про те, що, незважаючи на обмеженість міського бюджету, міська влада робить все можливе для забезпечення лікувально-діагностичного процесу в дитячій лікарні.

В тому числі мова йшла про можливість розбудови лікарні та її реконструкції.

У 2000 році пан Рудольф Гакауф був прийнятий ректором Буковинської державної медичної академії, академіком Василем Павловичем Пішаком і через короткий час Вчена Рада медакадемії присвоїла Інженеру-магістру Рудольфу Гакауфу вчене звання почесного доктора.

Доктор Елеонора ТейксейраЛікарня отримала можливість оснастити реанімаційне відділення необхідним обладнанням: наркозно-дихальною апаратурою, кардіомоніторами, електрокардіографами, пульсоксиметрами, інфузоматами, лінеоматами, ларінгоскопами, діалізними приладами та апаратами штучної нирки та іншим. В лікарні працює три сучасних апарата УЗД, з’явився повний набір ендоскопів, в тому числі і для новонароджених. За допомогою дихального бронхоскопу найвідомішою в світі фірми “Карл Шторц” тільки у 2003 році проведено понад 150 бронхоскопій, видалено близько 20-ти сторонніх тіл трахеї та бронхів.  В операційному блоці з’явились нові операційні столи, хірургічні освітлювачі, електроніж, електрокоагулятор, відсмоктувачі,  хірургічний інструментарій та шовний матеріал. Завдяки фінансовій допомозі з Австрії та Бельгії відремонтовано понад 1000 кв. метрів даху в стаціонарі по вул.. Буковинська, 4. При цьому використана дуже якісна датська металочерепиця, колір та фактура якої співпадає із готичною покрівлею пам’ятника архітектури.

Про благодійну акцію Комітету Фонду Допомоги і Розвитку Дітям Чорнобиля

ПОЧЕСНА РАДА ДИРЕКТОРІВ

Сенатор США Білл БредліКомітет Фонду Допомоги і Розвитку Дітям Чорнобиля

Сенатор США Сьюзан Колінз

Конгресмен США Лінкольн Діаз-Беларт

Конгерсвумен США Ненсі Джонсон

Сенатор США Френк Р. Лаутенберг

Сенатор США Джосеф Лібермен

Віктор Петренко

Др. Моллі Швен

Представник США Луїс Slaughter,

Депутат ВР Володимир Яворівський

ПРЕЗИДЕНТ Зенон Матківський

РАДА ДИРЕКТОРІВ, Україна

Голова: Олена Нижникевич,

Метью Ліман, Анатолій Муштук, Майкл Перрі, Людмила Рабій, Мирон Рабій, Джед Санден

Посол Сполучених Штатів в Україні

Вільям Б. Тейлор,

Тимчасовий уповноважений у справах США в Україні

Джеймс Петтіт

Рада Директорів та Організаційний Комітет Фонду Допомоги і Розвитку Дітям Чорнобиля (ФДРДЧ) провела  четвертий Міжнародний благодійний вечір за підтримкою Посольств іноземних держав в Україні. Вельмишановний Вільям Б. Тейлор, Посол Сполучених Штатів в Україні, люб’язно погодився бути почесним Головою цьогорічного благодійного вечора. Ця подія відбулася в суботу, 6 червня, 2009 p., о 19: 00, в банкетному залі готелю Хаятт, Київ.

Депутат Верховної Ради України Володимир Яворівський зачитав привітання організаторам благодійної акції привітання Голови Верховної Ради України Володимира Литвина.

Посол Австрії в Україні Маркус Вукетич висловив задоволення від зусиль Чернівецької міського голови у справі реконструкції та розбудови дитячої лікарні, яка була побудована сто років тому на честь 500 річчя першої письмової згадки про Чернівці та 60 річчя правління Імператора Франца Йосипа І. Пан Посол висловив надію, що ближчим часом відвідає лікарню під час візиту до Чернівців.

Прозвучали привітання відомих співаків – Руслани та Вакарчука.  Віктор Кличко виставив на аукціон свої боксерські рукавички із сертифікатом Чемпіона Світу.

Кошти, зібрані під час благодійного вечора були витрачені оргкомітетом для закупівлі медичного обладнання для Чернівецької міської дитячої клінічної лікарні. Побажанням лікарні до організаційного комітету благодійної акції було придбання інкубатора та наркозно-дихального апарата для новонароджених, що і було зроблено. Отримано сучасну наркозну станцію DAMECA SIESTA (224000 грн.), інкубатор АТОМ V-2100G (70200 грн.), операційно-реанімавційний комплекс для новонароджених з дихальним апаратом СІРАР та автономною кисневою станцією (54500 грн.), пульсоксиметр, реанімаційний монітор, ін фузійний насос, аспіратор – всього на суму 408050 грн.

Ця модернізація медичного обладнання допоможе зберегти життя дітей та значно покращить якість виходжування  недоношених дітей.

Президент ФДРДЧ  п.Зенон Матківський та члени Організаційний Комітет Фонду Допомоги і Розвитку Дітям Чорнобиля проінформовані про використання отриманого обладнання у дитячій лікарні. Дуже позитивно була сприйнята інформація про зусилля міського голови п.Миколи Федорука та управління охорони здоров’я Чернівецької міської ради щодо реконструкції та розбудови лікарні.

Лікарня є партнером ФДРДЧ з 1999 року. За цей період отримано з гуманітарною допомогою УЗД апарат, лапароскопічний комплекс для проведення малоінвазивних операцій у дітей, устаткування для реанімації та операційного блоку. За рахунок фонду проведено стажування лікарів у клініках м.Бостона та м.Бенгар, штат Мейн (США), м.Ганновері (Німеччина), м.Роттердамі (Нідерланди), м.Львові (Україна).

У 2010 році, ФДРДЧ буде відзначати 20-річчя своєї гуманітарної місії в Україні. Протягом цього часу, ФДРДЧ доставив до України 32 авіаційних та 16 морських вантажів з медичною допомогою для 24-ох партнерських лікарень вартістю понад 55 млн. доларів США. Головна мета ФДРДЧ – покращити якість медичної допомоги дітям та вагітним жінкам, шляхом впровадження медичних програм в галузях неонатології, перинатології, дитячої кардіохірургії та онкології.

Chornobyl

30 березня 2010 року Президент ФДРДЧ  п.Зенон Матківський та Надія Матківська відвідали Чернівці та міську дитячу клінічну лікарню. Вручили придбане обладнання.