Історія закладу

Комунальна медична установа «Міська дитяча клінічна лікарня» на 210 ліжко-місць заснована на державно-комунальній власності Чернівецької міської Ради.

Лікарня є клінічною базою кафедр Буковинського державного медичного університету, де проходять навчання студенти, інтерни, лікарі, аспіранти та клінічні ординатори.

Історична довідка: 20 березня 1908 року у місті Чернівці колишньої Австро-Угорської імперії, на честь святкування 500-річчя від дня першої згадки про Чернівці та на честь 60-річчя правління Його Величності Імператора Цісаря Франца Йосифа І,  магістрат столиці Буковинського краю підготував рішення, з нагоди ювілею внести суму у розмірі 300000 крон на будівництво дитячого шпиталю.

Проект дитячої лікарні відомого архітектора Вільгельма Кемплера

У 1908-1910 роках була побудована, оснащена привезеними з Відня новітніми діагностично-лікувальними приладами та меблями, і розпочала свою діяльність одна із найкращих у Європі, на той час, – дитяча лікарня.

В лікарні був змонтований один із перших в Європі, станом на 1908 рік, рентгенівських апаратів.

Оскільки лікарня будувалася на кошти Германа Фішера, то їй було дано ім’я його батьків – Фішерескіндершпиталь.

26 березня 1908 року згідно параграфу №3 угоди Чернівецького магістрату з міським комітетом на чолі з бургомістром Феліксом фон Фюртом та Германом фон Фішером, було оформлено засновницький вексель, який забезпечував існування дитячої лікарні на довічні часи.

Міська дитяча клінічна лікарня

За бажанням мецената Германа фон Фішера, який вніс на будівництво лікарні 500000 крон була прийнята постанова, що із суми засновницького капіталу –  десята частина (50000 крон) становить прибутковий вклад на банківському рахунку у Віденському банку Wiener Bank Verein Hermann Fischer від 20 серпня 1909 року №634/114.

Германом фон Фішером було передбачено, що по закінченню приблизно 60-ти років, коли ці гроші та складний відсоток з депозиту знову досягнуть суми в 500000 крон, з цих грошей 450000 крон повинні бути витрачені на оновлення, розширення та модернізацію дитячої лікарні в Чернівцях, а 50000 крон знову вкладені на нових 60 років під проценти.

Споруджував будівлю відомий архітектор Вільгельм Кемплер. В парковій зоні лікарні у 1910 році був споруджений монумент роботи відомого віденського скульптора Теодора Штундля – Харитська група – єдиний в Україні пама’ятник милосердю.  Лікарня разом із скульптурною групою є пам’ятником архітектури та скульптури за №47-2-4 «в», який занесений до каталогу пам’ятників архитектури Чернівецької області  рішенням Чернівецької обласної ради №128 від 18.06.1986 р.

Монумент роботи відомого віденського скульптора Теодора Штундля – Харитська група – єдиний в Україні пама’ятник милосердю

Першим головним лікарем був відомий в європейських медичних колах педіатр та хірург Ісідор Бодя, який був співавтором проекту дитячої лікарні та її директором з 1910 до 1928 рр.

Ісідор Бодя

Відомості про 17 головних лікарів, які працювали в лікарні за 105 років її безперервної роботи, зберігаються в архіві.

У 1974-1975 роках був проведений капітальний ремонт приміщень лікарні.

В перші роки незалежності України, починаючи з 1995 року, адміністрацією лікарні була розпочата робота з докорінної реорганізації, модернізації та капітальної розбудові лікарні. Була проведена ґрунтовна роботи, вивчені і проаналізовані десятки варіантів функціонування та архітектурних рішень багатопрофільних лікарень в Україні та за кордоном.

Починаючи з 2000 року архітектори розробили три варіанти архітектурно-планувальних ескізних проектів, з яких у 2003 році один був вибраний і реалізований в проектно-кошторисній документації.

Рішення Чернівецького міського голови про реконструкцію лікарні та будівництво нового хірургічного корпусу було прийнято у 2004 році.

Рішення Чернівецького міського голови про реконструкцію лікарні та будівництво нового хірургічного корпусу

У 2006 році розпочаті будівельні роботи і у 2012 році було введено в експлуатацію п’ятиповерховий хірургічний корпус загальною площею 10800м2 на 150 ліжко-місць з п’ятьма операційними залами, блоком реанімації та інтенсивної терапії на 10 місць (в тому числі 4 для новонароджених), відділенням для новонароджених, дитячим травмпунктом, термобоксом для прийняття реанімобілів з новонародженими та постраждалими з політравмами.

Хірургічний корпус

В новому корпусі реалізовані новітні технології: централізована подача медичних газів, вакууму, стислого повітря на кожне робоче місце анестезіолога та лікаря-інтенсивіста. Проведені інтернет-комунікації на робочі місця хірургів та реаніматологів для впровадження телемедичних технологій.

Хірургічний корпус

Придбано обладнання для ендоскопічної хірургії. Підготовлені фахівці на базах провідних вітчизняних та закордонних клінік.

Лікарня інтегрована в систему надання медичної допомоги дітям м.Чернівці та краю і виконує всі планово-фінансові показники роботи згідно затверджених критеріїв моделей кінцевих результатів.

В лікарні функціонують шість клінічних відділень:

– хірургічне на 60 ліжок,

– педіатричне №1 на 30 ліжок,

– педіатричне №2 на 30 ліжок,

– нефрологічне на 30 ліжок,

– неврологічне на 30 ліжок.

– гастроентерологічне на 30 ліжок

В лікарні розвинута діагностична інфраструктура: відділення променевої діагностики з двома рентгенологічними кабінетами, трьома кабінетами ультразвукової діагностики, клінічна та біохімічна лабораторії, ендоскопічні кабінети, кабінети функціональної діагностики, кабінет нейросонографії. Достатньо діагностичної апаратури. Фахівці підготовлені в провідних клініках України, Австрії, Італії, Німеччини, Нідерландів, Польщі, Румунії та Сполучених Штатах Америки.

Лікування проводиться за сучасними технологіями. Впроваджено: неонатальну хірургію, ендоскопічну хірургію, нейрохірургію, торакальну хірургію, неонатальні хірургію та хірургію дітей раннього віку.

Хірургічний корпус

У відділенні анестезіології, реанімації та інтенсивної терапії на 6 ліжок щорічно проходить лікування понад 270 дітей. Відділення оснащено сучасною наркозно-дихальною та моніторинговою апаратурою, передбачені термоліжечка та інкубатори для новонароджених.

В лікарні працює 470 працівників, з яких 80 лікарів, 270 медичних сестер. Серед практичних лікарів 5 кандидатів медичних наук, 3 Заслужених лікаря України.

Лікарня акредитована на надання спеціалізованої медичної допомоги третього рівня і сертифікована, як «Лікарня доброзичлива до дитини».

Лікарня підтримує гуманітарні зв’язки з численними закордонними благодійними місіями Австрії, Бельгії, Італії, Канади, Німеччини, Нідерландів, Польщі, Румунії, Сполучених Штатів Америки, отримує благодійну допомогу від волонтерів України.

Благодійна допомога

Щороку у лікарні проходить лікування понад 8000 дітей.

Багатопрофільний лікувальний заклад інтегрований у систему надання медичної допомоги дітям регіону. Близько 50% дітей, пролікованих у лікарні, є мешканцями сільських районів області, яким надається спеціалізована медична допомога у відділеннях дитячої хірургії, неврології, нефрології, гастроентерології та педіатрії. При цьому відділення дитячої хірургії, неврології та нефрології – єдині дитячі відділення такого профілю в області.

Відділення дитячої хірургії

Середнє число днів роботи лікарняного ліжка за останні роки становить 354,1 днів за рік, що свідчить про перевантаження ліжкового фонду. Середня тривалість перебування хворого на ліжку знижена за останні роки з 13,5 днів до 8,8 дні, що дозволило лікувати додаткова близько 3000 дітей в межах виділених бюджетних асигнувань.  Рівень лікарняної летальності дорівнює 0,15% (контрольний показник – 0,40%).

Перспектива розвитку лікарні – переведення стаціонару «Колос» з вул.Руська,87 у стаціонар по вул.Буковинська,4 та завершення створення центру дитячої хірургії після вивільнення приміщень, які тимчасово зайняті пологовим будинком №1.

 

 СПОРТИВНЕ ЖИТТЯ

 СПОРТИВНЕ ЖИТТЯ

МИСТЕЦТВО

МИСТЕЦТВО