Інформаційний сайт
Комунального некомерційного
підприємства м. Чернівці

Міжнародний день педіатра та Всесвітній день дитини

Цю дату обрали не випадково. Адже 20 листопада 1959 року Генеральна асамблея ООН прийняла Декларацію прав дитини, а в 1989 році — Конвенцію прав дитини, що нині є основним міжнародним документом із захисту прав дітей. Міжнародний день педіатра у світі запровадили в 1954 році.

З перших днів від народження і до повноліття лікарі-педіатри поруч із батьками огортають кожну дитину опікою, турботою про її здоров’я і гармонійний розвиток.

Історичні довідки свідчать, що поради, як доглядати дітей, давали ще Ібн Сіна та інші відомі вчені й медики, а Гіппократ вивчав захворювання новонароджених і немовлят.

Що ж до посібників про дитячі хвороби, то перші видання побачили світ у ХV—XVII ст. Автором першої «Книги про дитячі хвороби», яку випустили в 1472 р. в Італії, став Павло Багеллярд. Він викладав медицину у знаменитому Падуанському університеті. Автор давав поради, як годувати дитину й доглядати за нею, розповідав про  поширені на той час дитячі хвороби, а також симптоми захворювання, які дозволяють їх розпізнавати.

Педіатрію як напрям медицини почали виокремлювати й розвивати у другій половині ХІХ ст. Наприкінці ХІХ ст. у Парижі заснували школу, де готували кваліфікованих педіатрів.

Українські медики отримали потужну науково-практичну базу з 1 жовтня 1944 року, коли при   Національному медичному університеті ім. О. О. Богомольця було створено кафедру педіатрії.

У Міській дитячій клінічній лікарні Чернівецької міської ради педіатрія, поруч із хірургією, – пріоритетний напрямок!

У двох педіатричних відділеннях міського дитячого лікувального закладу, які очолюють досвідчені лікарі-педіатри вищої кваліфікації Ольга Долженко та Інна Канєва, загалом, разом із середнім та молодшим медичним персоналом, працює 35 спеціалістів.

За минулий рік педіатрами було надано спеціалізовані медичні послуги 3443 дітям, а за десять місяців поточного року у цих відділеннях надано лікарську допомогу та вилікувано понад 3039 тисяч діток.

Адміністрація лікарні, профспілковий комітет, весь колектив медичної клінічної установи щиро вітає колег-педіатрів! Нехай ваша професія і надалі приносить вам насолоду і радість від роботи та професійних здобутків!

Дмитро Білоус, генеральний директор дитячої лікарні,
Андрій Іринчин, голова профкому