Ротавірусна інфекція: як запобігти захворюванню

Перебування у місцях скупчення людей і обмежений доступ до чистої води є причинами появи «кишкових» захворювань. Майже всі вони легко передаються від людини до людини, а отже завжди несуть загрозу захворювання, особливо небезпечного під час війни.

Масове переміщення вимушених переселенців, погіршення, а під час незапланованої подорожі, часткова або й повна відсутність елементарних побутових умов і порушення вимог санітарії стають одним із вирішальних факторів, які спричиняють поширення різних інфекційних хвороб.

Ротавірусна інфекція – одне з таких інфекційних захворювань. Її збудником є ротавірус. Від його потрапляння до організму і до появи перших симптомів минає, як правило, декілька днів.  Ранніми ознаками ротавірусної інфекції є різке підняття температури і блювота, пізніше з’являється тривала діарея. Може також спостерігатися біль у животі.

У дорослих ротавірусна інфекція може мати лише легкі прояви та симптоми або не мати їх взагалі. Проте для немовлят і дітей раннього віку це захворювання є небезпечним через ризик швидкого зневоднення внаслідок діареї і блювання.

Лікарські поради, адресовані батькам та усім хто доглядає діток, від Тетяни Фоміної, відомого лікаря- педіатра, дитячого гастроентеролога вищої кваліфікаційної категорії Чернівецької міської дитячої клінічної лікарні, що розміщується на вулиці Буковинській, 4, ви можете побачити у нашій відеорозповіді на сторінці Фейсбук за посиланням: https://fb.watch/dZX4w1w9hX/

Центр комунікації КНП Міська дитяча клінічна лікарня