Найперше, що зараз повинен зробити кожен українець, – озброїтися знаннями.
Про це говориться у інформаційному дописі Міністерства охорони здоров’я України, що опублікований на офіційному сайні у Фейсбуці: «Ми вже неодноразово наголошували, що у часи, коли країна-терорист не дотримується жодних законів та правил ведення війни, варто знати базові правила поведінки у випадку надзвичайних ситуацій та дотримуватися їх».
Спеціалісти МОЗ серйозно стурбовані недооцінкою багатьма нашими співвітчизниками ступеня загрози здоров’ю та життю громадян під час ведення бойових дій країною-агресором. Особливо це відчутно у західних регіонах України, де відносно спокійно, що призводить до психологічного «звикання» людей, нехтування небезпекою.
Сьогодні ми робимо репост цього матеріалу та надаємо посилання на першоджерело для ознайомлення з ним кожного, кому не байдеже, як допомогти нашим збройним силам, як наблизити перемогу та утвердження незалежності нашої держави.
Отже, що робити у разі загрози радіаційної аварії?
Підготовлений – значить захищений. Це правило у час повномасштабної війни стало ще актуальнішим. Зважаючи на те, що країна-терорист не дотримується жодних законів та правил ведення війни, кожен українець повинен знати базові правила поведінки у випадку надзвичайної ситуації будь-якого характеру (ви зможете їх знайти за посиланнями у наших матеріалах).
Зокрема, йдеться про алгоритм дій у разі радіаційної аварії. У першу чергу зазначимо, що ядерно-стратегічні об’єкти будуються таким чином, щоб витримувати значні фізичні пошкодження. Окрім того, на рівні кожного регіону постійно здійснюється моніторинг радіаційного фону з метою своєчасного виявлення та дотримання усіх показників у нормі. Виконують цю роботу обласні Центри контролю та профілактики МОЗ. Станом на 6 серпня жодних відхилень від природного фону не зафіксовано.
Але, поза тим, не завадить знати, що робити, у випадку, якщо у вашій місцевості трапилась радіаційна аварія.
Основне – потрібно залишатись в приміщенні або терміново до нього зайти, якщо ви знаходитесь на вулиці. Це найбезпечніша дія, яку обов’язково варто виконати.
Детальніше про те, що робити в разі радіаційної аварії, ви можете ознайомитися за посиланням: https://cutt.ly/bXEEBUR
Центр комунікації КНП Міська дитяча клінічна лікарня