СУЧАСНА ДИТЯЧА ОФТАЛЬМОЛОГІЯ: ЗДОБУТКИ І ПЕРСПЕКТИВИ

Перспективи розвитку офтальмології в Україні та актуальні проблеми захворювань органів зору у дітей стали предметом професійної наукової дискусії. яка відбулася за ініціативи професора, доктора медичних наук Ярослава Пенішкевича, завідувача кафедри офтальмології імені Радзіховського Буковинського державного медичного університету на базі КНП Міська дитяча клінічна лікарня.

Професія лікаря вимагає постійного навчання, опанування новітніх технологій діагностики і лікування, саме тому, для вдосконалення фахової майстерності офтальмологів міста Чернівців та області, до участі у науково-практичному заході був запрошений професор, Заслужений лікар України, Сергій Риков.

Голова правління ВГО «Асоціація дитячих офтальмологів та оптометристів України», віце-президент «Товариства офтальмологів України», член ВГО «Асоціація офтальмологів України, які займаються хірургічною практикою», член «European Strabismology Association» (ESA), член «European Society of Cataract & Refractive Surgeons» Сергій Риков, – науковець та професіонал-практик найвищої категорії, добре знаний у лікарській спільноті далеко за межами України, тому його участь у теоретичних дискусіях та майстер-класі викликали неабиякий інтерес у лікарів-офтальмологів.

А своєрідною «вишенькою на торті» практичної частини цього важливого заходу стали консультативні огляди дітей із важкою офтальмологічною патологією. Під час огляду відбувся майстер-клас та обмін досвідом з питань діагностики та лікування вроджених і запальних захворювань очей у дітей, який разом із завідувачем кафедри офтальмології, професором Ярославом Пенішкевичем та експертом ДОЗ ОДА за фахом «Дитяча офтальмологія», доцентом Тетяною Сикирицькою було провів поважний гість професор, Заслужений лікар України, Сергій Риков.

Лікарська практика переконливо засвідчує, – наголосив під час обговорення результатів огляду хворих дітей професор Ярослав Пенішкевич, – що поширені у суспільстві хвороби суттєво «молодшають» і офтальмологія не виняток. Саме тому сьогодні є особливо актуальним  розвиток дитячої офтальмології на базі нашої Міської дитячої клінічної лікарні. Це спільна справа кафедри медичного університету та адміністрації лікарні, але найголовніше, це виклик часу для збереження здоров’я наших діток і ми повинні докласти усіх зусиль, щоб ліквідувати цю прогалину у медичних послугах якнайшвидше.

На завершення неформального «Дня офтальмології у Чернівцях» співробітники кафедри офтальмології провели разом з професором Сергієм Риковим «круглий стіл», на якому розглянули сучасні підходи до лікування захворювань органа зору. Перед колегами із лекцією «Особливості скринінгу пацієнтів із передкатарактальною та рефракційною хірургією» прочитав професор Сергій Риков та професор Марина Карлійчук із доповіддю «Нові досягнення у медикаментозному лікуванні ПВКГ: міфи та реалії». Було розглянуто питання підготовки та ведення післяопераційних пацієнтів.

© Центр комунікації КНП Міська дитяча клінічна лікарня