Всесвітній день охорони праці з’явився у професійному календарі 2003 року завдяки ініціативі Міжнародної організації праці (МОП).
Щороку, 28 квітня, у цей день в Україні проводяться різноманітні заходи, які стосуються кожного: і роботодавця, і найманого працівника. Суть таких громадських слухань полягає у проведенні глибокого вивчення ситуації із охороною праці та їх аналізу, виявлення організаційних і психологічних, суб’єктивних і об’єктивних факторів, які безпосередньо впливають на безпеку трудової діяльності.
За понад двадцять років активної участі та спільної роботи з МОП в Україні активно реалізовують різноманітні заходи профілактики травматизму та захворюваності на роботі та у побуті, запроваджують передові світові практики щодо охорони та гігієни праці, ретельно вивчаються технічні та психологічні чинники, які є індикаторами утворення травмонебезпечних ситуацій, просуваються ідеї запровадження стандартів якості та культури охорони праці.
Адміністрація КНП Міська дитяча клінічна лікарня, профспілковий комітет медичного закладу спільно із управлінням охорони здоров’я Чернівецької міської ради постійно і систематично працюють над питаннями оптимізації охорони і безпеки праці у колективі.
Водночас, зважаючи на специфіку роботи, у медичному закладі послідовно реалізовуються рекомендовані НСЗУ та Управління Державної служби праці у Чернівецькій області заходи, спрямовані на забезпечення потреб і власного персоналу, і відвідувачів лікарні – дітей і батьків із спеціальними потребами: обладнано пандус для полегшення доступу усіх, хто користуються візками, застосовується маркування яскравими фарбами маршрутів руху та встановлено вказівники, які допомагають краще орієнтуватися у коридорах закладу, знайти вихід тощо, а також попереджають про сходи, встановлено таблички із шрифтом Брайля.
На жаль, повномасштабне вторгнення в Україну віроломного агресора призвело до підвищення ризиків травмувань на роботі та збільшення кількості потерпілих унаслідок бойових дій.
В умовах воєнного стану діяльність спеціалістів з охорони праці на підприємстві, головним завданням яких є збереження життя і здоров’я працівників, є особливо важливою. Немає жодних сумнівів у тому, що їх робота знаходить розуміння і підтримку в усіх, за кого вони відповідальні. Охорона праці – дуже важлива, вона допомагає тримати у робочому стані великий трудовий механізм, що, своєю чергою, допомагає нам жити і працювати заради миру на нашій землі.
Сьогодні, як ніколи раніше, консолідовані зусилля держави, організацій роботодавців та профспілок, фахівців у сфері охорони праці допоможуть і надалі поліпшувати ситуацію у цій сфері.
Дмитро Білоус, генеральний директор МДКЛ
Андрій Іринчин, голова профкому лікарні