У ДОГЛЯДІ ЗА ЗДОРОВ’ЯМ ДИТИНИ «ДРІБНИЦЬ» НЕ БУВАЄ

Нещодавно до Чернівецької міської дитячої клінічної лікарні звернувся підліток М., – шістнадцятирічний хлопчик, який самостійно виявив у себе патологію і звернувся за консультацією і допомогою до спеціалістів-урологів лікувальної установи.

Зазвичай, лікарі критично ставляться до спроб пацієнтів визначати самостійно собі діагноз, однак, Ігор Пастернак, дитячий лікар, хірург-уролог вищої категорії, кандидат медичних наук, який оглядав пацієнта, визнав, що юнак самостійно виявив у себе складну «застарілу» патологію. Батьки не знали про хворобу дитини, а підліток відчував дискомфорт, соромився своєї недуги, яку, звичайно не міг пояснити і шукав відповідь на свої запитання у інтернеті. Зрештою, візит до лікаря підтвердив сумніви юнака!

– При огляді пацієнта, – розповідає Ігор Пастернак, – ми виявили патологію, яка має назву «Епіспадія» – це коли сечовипускний отвір знаходиться десь між лобковою кісткою і місцем, де він повинен бути. Зустрічається як у хлопчиків, так і у дівчаток. Таке захворювання легше діагностувати у хлопчиків.

Для кращого розуміння ситуації, – трошки медичної статистики: захворюваність на ізольовану епіспадію становить 1 на 120 000 новонароджених хлопчиків і 1 на 500 000 новонароджених дівчаток. У хлопчиків подібна патологія зустрічається у 4-5 разів частіше, ніж у дівчаток. Зазвичай це захворювання виявляється одразу після народження малюка.

– Ця патологія складна і неприємна. У дорослому віці захворювання може ускладнити статевий акт, – розповідає лікар-уролог. – Може підтікати сеча, що пов’язано з тим, наскільки близько отвір уретри знаходиться до передньої черевної стінки, і наскільки розвинена група м’язів (яку ми називаємо сфінктером), яка дозволяє утримувати сечу від самовільного витікання.

Лікування – виключно хірургічне. Подібні операції слід проводити, коли дитині від 6 до 18 місяців. Ми ж мали справу з дорослою дитиною у періоді статевого дозрівання, що становило певну неординарність. Операція мікрохірургічна – складна і тривала, можна оцінити – ювелірна! Мета хірургічного втручання полягала у тому, щоб вивести сечовипускний отвір на верхівку статевого члена, щоб запобігти нетриманню сечі, а також виправити естетичний дефект.

Оскільки це дуже рідкісне захворювання лише досвідчені урологи виконують подібні оперативні втручання. Операційна бригада у складі дитячих хірургів Ігоря Пастернака та Василя Білокопитого, високопрофесійної анестезіологічної команди, операційних медичних сестер  успішно справилася із поставленим завданням.

Після одужання, юнак М. щиро дякував за те, що лікарі зуміли надати йому допомогу, повернули здоров’я і комфортне життя.

До речі, слід зазначити, що лікарі Міської дитячої клінічної лікарні Чернівецької міської ради професіонали високого рівня. Сьогодні колектив спеціалістів хірургічного відділення надає широкий спектр послуг, лікарі постійно дбають про підвищення кваліфікаційного рівня, часто застосовують малоінвазивні втручання, такі лапароскопію, при  лікуванні пахової грижі, варикоцелє, крипторхізму, апендициту  тощо. По суті, ці технології – «ноу-хау», вони дозволяють скоротити період загоювання, у пацієнтів швидше відновлюються природні функції організму.

На завершення, – звертаємося до батьків: будьте уважними до здоров’я дитини! Пам’ятайте – у догляді за станом дитини «дрібниць» не буває.

Звертайтеся до лікарів Чернівецької міської дитячої клінічної лікарні у відділення невідкладних станів закладу на вул. Буковинській, 4 за консультацією. Ми завжди готові допомогти вашим діткам!

Центр комунікації КНП Міська дитяча клінічна лікарня