Так історично склалося у нашому краї, що дитяча хірургія розвивалася як мультидисциплінарна галузь медицини. Це – загальна дитяча хірургія і дитяча нейрохірургія, дитяча урологія, травматологія і ортопедія, хірургія новонароджених, дитяча проктологія і торакальна хірургія. Тобто розвивався широкий спектр вузьких спеціальностей, як того вимагало саме життя.
У основі зародження і становлення місцевої школи дитячої хірургії була синергія знань, навиків та наукових досліджень дитячих хірургів-практиків лікарні та кафедр Чернівецького медичного університету (раніше – медичного інституту),
Більше п’ятнадцяти років тому ці ентузіасти дитячої хірургії поставили собі амбітну мету: досягнути такого професійного рівня, який дозволить надавати у Чернівецькій дитячій клінічній лікарні практично усі види дитячої хірургічної допомоги.
Розпочинали цю роботу такі спеціалісти, як Любов Мельник, яка вела хірургію новонароджених, згодом цю роботу продовжив лікар Євген Микитинський та Микола Хома. По праву ділять цю заслужену славу науковців і новаторів дитячої хірургії представники кафедри університету професори Борис Боднар, Сергій Сокольник та інші. І сьогодні ця співпраця, цей продуктивний дослідницький і практичний внесок науковців кафедри дитячої хірургії є надважливим, адже стрімкий розвиток технологій, запровадження сучасних методів діагностики та оперування вимагає від медичної галузі відповідати цим викликам.
Другий важливий чинник – це співпраця і розвиток власної анестезіологічної і реанімаційної служби, без яких дитяча хірургія не мала б перспективи розвитку. Закладали фундамент цього відділення такі відомі особистості як Степан Совік, Флорій Мельник, сьогодні гідно продовжує розвиток цієї галузі Степан Басістий. Саме завдяки їм вдається досягати позитивної динаміки одужання маленьких пацієнтів після складних, зокрема нейрологічних та урологічних операцій.
І третій фактор розвитку – обмін досвідом як із колегами в Україні, так і поза її межами! Наші лікарі-хірурги постійно стажуються за кордоном –Італія, Нідерданди, Німеччина, Румунія, США тощо.
Ця географія дуже широка. Такі професійні зв’язки, у тому числі із медичними установами в Україні, як наприклад виїзні курси Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика, майстер-класи від провідних спеціалістів у галузі дитячої хірургії Національних медичних центрів України, ОХМАТИТу та багатьох інших надзвичайно важливі для наших лікарів.
Другий етап медичної реформи в Україні передбачає запровадження сучасних методів надання лікарської допомоги та форм обслуговування населення, що є важливим викликом нового століття, передбачається і певна «оптимізація» в інфраструктурі медичних установ.
Однак, не викликає сумніву, що питання забезпечення здоров’я наших громадян і їх дітей – є головною метою діяльності як держави та виконавчих органів, так і будь-якого медичного закладу.
Центр комунікації НП Міська дитяча клінічна лікарня