Інформаційний сайт
Комунального некомерційного
підприємства м. Чернівці

ДИТЯЧА НЕЙРОХІРУРГІЯ – РОЗВИВАЄМО АКТУАЛЬНИЙ НАПРЯМОК

Цього тижня, а саме 8 квітня, хірургічна спільнота світу відзначала Міжнародний день нейрохірургів. Цей напрямок медичної допомоги активно розвивається: у лікувальній практиці США та у більшості країн Західної Європи запроваджуються інноваційні методи діагностики і лікування, системно і швидкими темпами покращується якість лікарської допомоги, яка ефективно впливає на темпи одужання.

Кардинальні зміни у розвитку нейрохірургії в Україні взагалі, та дитячої нейрохірургії у міській дитячій клінічній лікарні Чернівецької міської ради зокрема, можна датувати 2010 роком.

Розширена нарада «Актуальні питання розвитку нейрохірургічної служби в умовах реформування галузі…», скликана Наказом N 270  Міністерства охорони здоров’я України 30 березня  2010 року, спонукала тодішнє керівництво медичною галуззю Чернівецької міської ради ввести посаду дитячого нейрохірурга та погодити кандидатуру молодого талановитого дитячого хірурга Аурела Рошку на її заміщення.

У подальшому, спільно із професором Олегом Боднарем, завідувачем кафедри дитячої хірургії БДМУ, та його колегами-науковцями було закладено підвалини та створено власну школу нейрохірургічної дитячої лікувальної справи у обласному центрі та Чернівецькій області.

Життя підтвердило правильність обраного курсу.

Сьогодні дитячі лікарі-хірурги на чолі з провідним спеціалістом – дитячим нейрохірургом  Аурелом Рошкою, заступником генерального директора Міської дитячої клінічної лікарні з хірургічної роботи, депутатом обласної ради, у співпраці із науковцями кафедри дитячої хірургії  БДМУ, очолюваної відомим науковцем і практиком, професором Олегом Боднарем, успішно проводять численні нейрохірургічні операції, рятуючи життя дітей, повертаючи здоров’я і віру у щасливе майбутнє!

Не викликає сумніву, що дитячий нейрохірург – одна із найвідповідальніших професій у галузі. У медицині взагалі немає легких шляхів лікування пацієнтів, кожен діагноз – це синергія роботи багатьох спеціалістів.

У Міській дитячій клінічній лікарні міста Чернівці працюють висококваліфіковані спеціалісти – анестезіологи-реаніматологи, операційні медичні сестри, санітарки.

Усі вони – команда професіоналів, лідери своєї галузі, без участі яких неможливо досягнути якісних результатів.

Центр комунікації КНП Міська дитяча клінічна лікарня