Інформаційний сайт
Комунального некомерційного
підприємства м. Чернівці

Поради батькам: дитячий аутизм

Аутизм – особливий вид відхилення у психічному розвитку дитини. Через клінічне розмаїття проявів цього захворювання з’явився термін “розлади аутистичного спектру”, що об’єднує усі варіанти аутистичних патологій і позначає групу дітей, які потребують спеціалізованої допомоги.

На сьогоднішній день аутизм, є одним із “найдивніших” психічних розладів у дитячому віці. Науці досі невідомо, що є причиною його виникнення та що саме порушується у такої дитини. Існують різні теорії, але, жодна з них не може цілком і повністю пояснити природу цього розладу.

Для того, щоб зрозуміти, що відбувається з дитиною, ви провинні уважно слідкувати за її розвитком. У дітей-аутистів частіше, ніж у решти дітей, помітна гіперактивна поведінка. Вони розгальмовані та дезорганізовані. Такі діти перебувають у постійному русі, насилу можуть утриматися на одному місці, не реагують на прохання під час занять, є труднощі в управлінні рухами.

У дитини з аутизмом, як правило, сильно спотворений процес формування особистості. Вона насилу самостійно ідентифікує себе зі своїм тілом і ще складніше виділяє себе із навколишнього світу, що значно спотворює її взаємодію з оточуючими, а часом робить це взагалі неможливим, оскільки, коли немає “я”, незрозуміло, хто з ким повинен взаємодіяти, а головне “навіщо?”. У таких дітей можуть бути порушені емоційні зв’язки навіть із найближчими людьми.

Здоров’я вашої дитини, то найцінніший дар, який батьки повинні уважно і ретельно оберігати! 14 вересня цього року на сторінці Фейсбуку Міської дитячої клінічної лікарні у рубриці «Поради батькам» ми розмістимо відеоконсультацію дитячого лікаря-психолога Евеліни Соколик про діагностику дитячого аутизму та правила дій батьків у випадку, якщо ви помітили якісь симптоми чи перші ознаки цієї патології.

Центр комунікації КНП Міська дитяча клінічна лікарня