ЗАХВОРЮВАННЯ НИРОК, ЯК І ІНШІ ДИТЯЧІ ХВОРОБИ, ВИМАГАЮТЬ ПОСТІЙНОЇ УВАГИ БАТЬКІВ

Дитяча нефрологія – дисципліна вимоглива, потребує постійного самовдосконалення, зібраності. Нефрологія – є взаємозалежною та взаємноінтегрованою дисципліною. Здоров’я нирок закладається в перші роки життя дитини. Тому важливо, з дитинства дотримуватись простих правил:

1.Особистої гігієни. До  85% усіх інфекцій урогенітального тракту викликає кишкова паличка, яка з кишківника через геніталії потрапляє в уретру, і далі прокладає свій шлях до нирок.

2.Не затримувати сечопуск. При застої сечі послаблюються сфінктери сечоточників, результатом є виникнення міхурово-сечовивідного рефлюксу.

3.Слідкувати за регулярністю стільця.

4.Прищеплювати навички самообслуговування. Тривале використання одноразових підгузників, (часто до 4-5 років) і пізнє привчання до горщика (після року) сприяє виникненню нічного  і денного невтримання  сечі у дітей.

5.Вчасно санувати хронічні вогнища інфекції.  Аденотонзиліти, каріозні зуби, дискінезії шлунково-кишкового трвкту і т.д., а також глистяну інвазію.

6.Вдягатись по сезону. Модниці, що надають перевагу коротким  курткам в холодну пору року, спідничкам, штучній спідній білизні, штанам з низькою посадкою, в першу чергу захворіють запаленням нирок і сечових шляхів.

Захворювання нирок саме по собі не виникає. Поряд з гострими, маніфестними проявами хвороби є малосимптомні варіанти. Вони проявляються на фоні інтеркурентних  інфекцій в дитячому віці та з початком статевих зносин у підлітків в асоціації зі збудниками статевих інфекцій.

У педіатрії відома також  ціла група хвороб, клінічні прояви яких з’являються в дитячому віці, а розвиток хронічної ниркової недостатності розпочинається у шкільному або пубертантному періоді життя.

Хвороби нирок системні, згубні, але вони є виліковні при своєчасному зверненні уваги на перші прояви чи симптоми. Нам необхідно більше займатися профілактикою, веденням здорового способу життя. Для цього не потрібно багато:

  1. Своєчасно здавати аналізи після кожного інтеркурентного захворювання, дитячої інфекції, перед проведенням щеплення.
  2. Планово вимірювати артеріальний тиск.
  3. Своєчасно проводити санацію хронічних вогнищ інфекції.
  4. Не займатися самолікуванням.
  5. Формувати у дитини ритм спонтанних сечовипускань , не зловживати памперсами, привчати до гор
    щика.
  6. Вживати достатню кількість рідини.
  7. Навчити дитину дотриманню особистої гігієни, привчити до регулярного спорожнення кишківника.
  8. Більше рухатися, не переохолоджуватись при морських купаннях.
  9. Не затягувати візит до лікаря – регулярно проводити профілактичні огляди дитини.
  10. Вдягатись по сезону.
  11. Обов’язково здавати аналізи перед проведенням щеплень, оперераційного втручання, після інфекцій, особливо пацієнтам, при обтяжливому сімейному анамнезі.

У третій, завершальній частині відеоконсультації «Поради батькам» лікаря-нефролога, завідувача нефрологічним відділенням КНП Міська дитяча клінічна лікарня Тетяни Андрійчук ви ознайомитеся із обов’язковими правилами поведінки та дій батьків з метою раннього виявлення можливих проявів хвороби, запобігання ризикам їх переходу у важкий хронічний перебіг тощо.

Запрошуємо 30 грудня цього року на сторінку лікарні у Фейсбуці.

Центр комунікації КНП Міська дитяча клінічна лікарня.