Завдяки неймовірно стрімкому розвитку науки і технологій біля вісімдесяти відсотків очних захворювань можна запобігти і вони піддаються лікуванню. Проте, через відсутність елементарних і доступних медичних послуг по догляду за очима, мільйони людей у світі, як і раніше, піддаються ризику втрати зору.
Статистика свідчить, що кількість випадків запобігання розвитку сліпоти, викликаної інфекційними захворюваннями, такими як трахома, онхоцеркоз, офтальмологічні ускладнення після кору тощо знижується. Тоді як кількість неінфекційних вікових змін очей, таких як катаракта, глаукома і діабетична ретинопатія, збільшується. Було встановлено, що імунізація і додавання вітаміну А до раціону харчування уразливих груп населення ефективно знижує ризик сліпоти.
Для залучення глобальної уваги до проблем сліпоти, порушення зору і реабілітації людей з порушенням зору щорічно у другий четвер жовтня під егідою Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я проводиться Всесвітній день зору.
У всьому світі порушення зору найпоширеніше серед чоловіків і жінок у віці 50 років і старших. Лікарі і спеціалісти офтальмологічних служб відзначають, що хвороби зору різко “молодшають”. Цьому є багато причин як природні патології розвитку зору, так і невміння батьків уважно пильнувати за гігієною зору дітей.
Саме тому кафедра офтальмології Буковинського медичного державного університету, яку очолює Ярослав Пенішкевич, доктор медичних наук, професор, лікар-хірург вищої категорії, у партнерстві із управлінням охорони здоров’я Чернівецької міської ради та за підтримки керівника КНП Міська дитячп клінічна лікарня Дмитра Білоуса зробили важливий крок до виправлення цієї диспропорції: з вересня 2023 року при дитячій клінічній лікарні створено науково-практичний центр профілактики зору у дітей.
Запрошуємо переглянути на сторінці дитячої клінічної лікарні у Фейсбуці консультацію для батьків Ярослава Пенішкевича, доктора медичних наук, професора, лікаря-хірурга вищої категорії про проблеми розвитку зору у дітей.
Центр комунікації КНП Міська дитяча клінічна лікарня